Zadajemy „Babskiego szyku”

20 grudnia 2018

400 onkochust trafiło dziś na oddziały  Centrum Onkologii w Bydgoszczy. W ten sposób Fundacja AntyRak pomaga pacjentkom walczącym z nowotworem przeciwdziałać efektom chemioterapii. Ta wspaniała inicjatywa wywołała dziś uśmiech na wielu twarzach.

Jak ważne dla każdej z Pań są włosy nie trzeba nikogo przekonywać. Jaką traumę powoduje  ich wypadnięcie można sobie tylko wyobrazić…

Projekt „Babski szyk” to inicjatywa powstała z myślą o komforcie pacjentek chorujących na nowotwór, które w efekcie leczenia utraciły włosy. Chusty zostały uszyte przez wolontariuszy z całego kraju. Materiały, z których powstały pochodzą od polskiego producenta. Są miłe w dotyku, ciepłe i kolorowe. Cześć z nich zostało uszytych przez dzieci na oddział onkologiczny do Szpitala Uniwersyteckie im. A. Jurasza. W Bydgoszczy. Jak zapowiedziały wolontariuszki Fundacji w planach jest przygotowanie specjalnej kolekcji na lato.

Fundację AntyRak tworzy grupa osób, która pracuje zawodowo, uczy się i swój wolny czas poświęca na pomoc potrzebującym. Powstała z inicjatywy chorującej na nowotwór koleżanki – p. Ewy.

W imieniu pacjentów Centrum Onkologii serdecznie dziękujemy za te wspaniałe podarunki.

 

DSC01727 DSC01723 DSC01717