Informacje organizacyjne dot. działań związanych z przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu się koronawirusa

27 maja 2020

Dyrektor Centrum Onkologii informuje, że ze względu na podwyższone zagrożenie epidemiologiczne, spowodowane sezonem infekcyjnym oraz sytuacją epidemiologiczną związaną z koronawirusem SRS-CoV-2 zostają wstrzymane do odwołania odwiedziny we wszystkich oddziałach Centrum Onkologii.

– Jeżeli masz infekcję zostań w domu!
– Jeżeli miałeś kontakt z osobą chorą lub byłeś za granicą przed wizytą zadzwoń pod numer 52 374 38 86 (czynny od 7:00 do 15:00) lub pod numer 52 374 32 43 czynny w pozostałych godzinach. Jeżeli nie możesz się dodzwonić możesz poinformować nas także drogą elektroniczną pod adresem e-mail: rejestracja@co.bydgoszcz.pl

od dnia 16.03.2020 r. zmieniona zostaje organizacja Izby Przyjęć. Planowane przyjęcia do oddziałów odbywają się wg poniższego harmonogramu:

  1. od godz. 6.30 do 9.30 oraz po godzinie 12.00 (przyjęcia do oddziałów zabiegowych oraz Oddziału Klinicznego Radioterapii i Oddziału klinicznego Brachyterapii),
  2. od godz. 9.30 do 12.00 (przyjęcia do Oddziału Klinicznego Onkologii).

od dnia 11.05.2020r. wznowione zostają zabiegi oraz porady rehabilitacyjne. Pacjenci o wyznaczonych terminach będą informowani telefonicznie.

Punkt poboru krwi otwarty jest od godz. 6.00. Kwalifikacja do przyjęcia na oddział odbywa się na podstawie wyników krwi.

od dnia 17.03.2020r. Centrum Onkologii w Bydgoszczy podjęło decyzję o rozpoczęciu udzielania konsultacji lekarskich na zasadzie teleporady:

  1. Teleporada udzielana jest przez lekarza wyznaczonego harmonogramem do gabinetu Polikliniki oraz Centrum Diagnostyczno- Leczniczego we Włocławku na określony dzień.

Pacjenci onkologiczni należą do grupy osób podatnych na zakażenie się koronawirusem SARS-CoV-2. Przyczyną jest często występująca obniżona odporność co utrudnia walkę organizmu z zakażeniem. Wiek powyżej 70 lat również jest czynnikiem powodującym ciężki przebieg zakażenia. Każdy dodatkowy kontakt z osobami z zewnątrz zwiększa ryzyko zachorowania.

Dlatego, prosimy o bezwzględne przestrzeganie zaleceń i nie opuszczanie oddziałów w trakcie hospitalizacji.