Zasady przyjęcia pacjenta  do oddziałów szpitalnych zabiegowych i niezabiegowych Centrum Onkologii w Bydgoszczy  w czasie pandemii COVID-19 ( z wyłączeniem Oddziału Klinicznego Onkologii)

 

Ze względu na podwyższone zagrożenie epidemiologiczne w Centrum Onkologii im. prof. F. Łukaszczyka w Bydgoszczy wprowadzone zostały następujące zasady:

  1. W dniu przyjęcia do szpitala pacjenci, zgłaszają się samodzielnie (tylko w wyjątkowych sytuacjach, uzasadnionych stanem klinicznym pacjent może zgłosić się z jedną osobą towarzyszącą).
  2. Podczas całego pobytu w szpitalu pacjent nie może opuszczać samodzielnie oddziału.
  3. W oddziałach obowiązuje zakaz odwiedzin.
  4. Podczas całego pobytu w szpitalu pacjenci są zobowiązani do zakrywania nosa i ust. Wyłącznie w przypadku utrudnionego oddychania można zastosować przyłbicę zasłaniającą całą twarz.
  5. Do szpitala pacjent zabiera ze sobą skierowanie, pełną dokumentację, opisy i płyty z badaniami obrazowymi, leki przyjmowane na stałe.
  6. W przypadku przyjmowania leków przeciwzakrzepowych (rozrzedzających krew) należy o tym poinformować lekarza kierującego.

UWAGA:

W przypadku pojawienia się objawów infekcji zobowiązuje się pacjenta do poinformowania lekarza kierującego lub sekretariatu oddziału.