Informacje organizacyjne dot. działań związanych z przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu się koronawirusa

09 marca 2020

Dyrektor Centrum Onkologii informuje, że ze względu na podwyższone zagrożenie epidemiologiczne, spowodowane sezonem infekcyjnym oraz sytuacją epidemiologiczną związaną z koronawirusem SRS-CoV-2 zostają wstrzymane do odwołania odwiedziny we wszystkich oddziałach Centrum Onkologii.

– Jeżeli masz infekcję zostań w domu!
– Jeżeli miałeś kontakt z osobą chorą lub byłeś za granicą przed wizytą zadzwoń pod numer 52 374 38 86 (czynny od 7:00 do 15:00) lub pod numer 52 374 32 43 czynny w pozostałych godzinach. Jeżeli nie możesz się dodzwonić możesz poinformować nas także drogą elektroniczną pod adresem e-mail: rejestracja@co.bydgoszcz.pl

od dnia 17.03.2020 r. wstrzymane zostają:

  1. porady w zakresie genetyki zaplanowane do realizacji w budynku Polikliniki,
  2. porady ginekologiczno – położnicze z zakresu profilaktyki wraz z badaniami USG,
  3. badania profilaktyczne (przesiewowe) w zakresie raka jelita grubego realizowane w ramach umów z Ministerstwem Zdrowia oraz z Urzędem Marszałkowskim,
  4. porady oraz zabiegi w Zakładzie Rehabilitacji

od dnia 16.03.2020 r. zmieniona zostaje organizacja Izby Przyjęć. Planowane przyjęcia do oddziałów odbywają się wg poniższego harmonogramu:

  1. od godz. 6.30 do 9.30 oraz po godzinie 12.00 (przyjęcia do oddziałów zabiegowych oraz Oddziału Klinicznego Radioterapii i Oddziału klinicznego Brachyterapii),
  2. od godz. 9.30 do 12.00 (przyjęcia do Oddziału Klinicznego Onkologii).

Punkt poboru krwi otwarty jest od godz. 6.00. Kwalifikacja do przyjęcia na oddział odbywa się na podstawie wyników krwi.

od dnia 17.03.2020r. Centrum Onkologii w Bydgoszczy podjęło decyzję o rozpoczęciu udzielania konsultacji lekarskich na zasadzie teleporady:

  1. Teleporada udzielana jest przez lekarza wyznaczonego harmonogramem do gabinetu Polikliniki oraz Centrum Diagnostyczno- Leczniczego we Włocławku na określony dzień.

Pacjenci onkologiczni należą do grupy osób podatnych na zakażenie się koronawirusem SARS-CoV-2. Przyczyną jest często występująca obniżona odporność co utrudnia walkę organizmu z zakażeniem. Wiek powyżej 70 lat również jest czynnikiem powodującym ciężki przebieg zakażenia. Każdy dodatkowy kontakt z osobami z zewnątrz zwiększa ryzyko zachorowania.

Dlatego, prosimy o bezwzględne przestrzeganie zaleceń i nie opuszczanie oddziałów w trakcie hospitalizacji.