Przekazanie sprzętu do innowacyjnego zabiegu PIPAC – konferencja prasowa PZU i Centrum Onkologii

06 listopada 2017

W czwartek, 9 listopada br. o godz. 11.00, w sali konferencyjnej Centrum Onkologii odbędzie się konferencja prasowa, podczas której PZU przekaże Centrum Onkologii w Bydgoszczy pierwszy w Europie Środkowo – Wschodniej sprzęt do stosowania nowatorskiej metody podawania chemii w aerozolu pacjentom z chorobami nowotworowymi.

Zabieg PIPAC to uznany na świecie sposób leczenia chorych z rakiem jajnika, żołądka, jelita grubego, trzustki, wyrostka robaczkowego oraz wielu innych. Polega na rozpyleniu chemii w formie aerozolu techniką laparoskopową, prosto do brzucha. W ten sposób chemioterapeutyk dociera bezpośrednio do komórek.
Zabieg ten daje możliwość zastosowania terapii u tych pacjentów, u których nie można operacyjnie usunąć zmian w otrzewnej ponieważ są zbyt rozległe. Użycie tej metody daje szanse na zmniejszenie zmian i niejednokrotnie jest możliwość ich chirurgicznego usunięcia. Po zastosowaniu metody PIPAC występuje czasami wieloletnia remisja choroby.

W konferencji udział wezmą: Dorota Macieja, członek zarządu PZU Życie, Julita Czyżewska, prezes PZU Zdrowie, prof. Janusz Kowalewski, dyrektor Centrum Onkologii w Bydgoszczy oraz prof. Wojciech Zegarski, koordynator Oddziału Klinicznego Chirurgii Onkologicznej.
Serdecznie zapraszamy.