• Radioterapia na światowym poziomie

   
  • Posiadamy 8 nowoczesnych aparatów do napromieniania
  • Jako jedyny ośrodek w regionie stosujemy do planowania radioterapii najnowsze metody diagnostyczne PET/CT i PET/MR
  • Zapewniamy leczenie skojarzone zaawansowanych nowotworów i nawrotów choroby z udziałem pełnoprofilowej  chemioterapii (standardowej i celowanej), brachyterapii, terapii celowanych molekularnie oraz chirurgii.

  Pacjenci do Zakładu Radioterapii przyjmowani są na bieżąco.
  Masz pytania? Zadzwoń (52) 374 34 84 / 37 22 pn.-pt. w godz. 7.30-15.00
     
 • Jesteśmy najlepszym szpitalem w Polsce!

     


  Z przeprowadzonego w październiku 2015r. przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia przeglądu akredytacyjnego wynika, że Centrum Onkologii w Bydgoszczy jest najlepszym szpitalem w Polsce. Poziom spełnianych przez nas standardów wynosi 98%. Jest to najwyższy wynik w historii akredytacji uzyskany wg zestawu standardów dla szpitali.    
 • Innowacje w Centrum

   

  Centrum Onkologii w Bydgoszczy jest jednym z najbardziej nowoczesnych ośrodków leczenia nowotworów w Europie. Posiadamy najbardziej innowacyjne rozwiązania medyczne i technologiczne stosowane na całym świecie w uznanych ośrodkach onkologicznych.  
 • #
 • #
 • #

Aktualności

12. 02.
2016

Już wkrótce wystartują nasze „Truebeamy”

Zakład Radioterapii Centrum Onkologii w Bydgoszczy jest jednym z najlepszych w kraju. Posiadamy nie tylko wysokiej jakości, nowoczesny sprzęt, ale także doświadczoną i wyspecjalizowaną w leczeniu promieniami kadrę medyczną. Nasi wykwalifikowani i pełni empatii radioterapeuci, technicy oraz fizycy medyczni wspólnie tworzą „zespół idealny”- są w stanie zaoferować pacjentom terapie stosowane w najbardziej rozwiniętych krajach na świecie.

czytaj więcej

11. 02.
2016

Jak zakwalifikować się do udziału w badaniach klinicznych?

W Centrum Onkologii prowadzone są badania kliniczne m.in. przez dr n. med. Ewę Chmielowską z zespołem lekarzy-współbadaczy z Oddziału Klinicznego Onkologii: Anną Krause, Moniką Olejniczak, Karoliną Wróblewską, Mariuszem Kwiatkowskim, Marcinem Świeżyńskim i Michałem Marjańskim. Dzięki tym badaniom nasi pacjenci mają dostęp do najbardziej innowacyjnych terapii.

czytaj więcej

11. 02.
2016

Szybko, precyzyjnie i bezpiecznie

Na początku roku w  Zakładzie Radioterapii oddano do użytku nowy 64-rzędowy  tomograf komputerowy Definition AS  marki Simens. Uzyskany dzięki temu urządzeniu wysokiej rozdzielczości obraz pozwala z jeszcze większą dokładnością zaplanować leczenie. Nowy tomograf jest bezpieczniejszy, ponieważ zmniejsza emisję szkodliwej dawki promieniowania dla pacjenta przy jednoczesnym skróceniu czasu trwania badania.

czytaj więcej

zobacz wszystkie #

© 2013 Centrum Onkologii im. prof. F. Łukaszczyka w Bydgoszczy

  #
 • ul. dr I. Romanowskiej 2 85-796 Bydgoszcz
 • (52) 374 30 00
  (52) 37 43 110

Organem założycielskim dla Centrum Onkologii im. prof. Franciszka Łukaszczyka w Bydgoszczy jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego