• Radioterapia na światowym poziomie

   
  • Posiadamy 8 nowoczesnych aparatów do napromieniania
  • Jako jedyny ośrodek w regionie stosujemy do planowania radioterapii najnowsze metody diagnostyczne PET/CT i PET/MR
  • Zapewniamy leczenie skojarzone zaawansowanych nowotworów i nawrotów choroby z udziałem pełnoprofilowej  chemioterapii (standardowej i celowanej), brachyterapii, terapii celowanych molekularnie oraz chirurgii.

  Pacjenci do Zakładu Radioterapii przyjmowani są na bieżąco.
  Masz pytania? Zadzwoń (52) 374 34 84 / 37 22 pn.-pt. w godz. 7.30-15.00
     
 • Jesteśmy najlepszym szpitalem w Polsce!

     


  Z przeprowadzonego w październiku 2015r. przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia przeglądu akredytacyjnego wynika, że Centrum Onkologii w Bydgoszczy jest najlepszym szpitalem w Polsce. Poziom spełnianych przez nas standardów wynosi 98%. Jest to najwyższy wynik w historii akredytacji uzyskany wg zestawu standardów dla szpitali.    
 • Innowacje w Centrum

   

  Centrum Onkologii w Bydgoszczy jest jednym z najbardziej nowoczesnych ośrodków leczenia nowotworów w Europie. Posiadamy najbardziej innowacyjne rozwiązania medyczne i technologiczne stosowane na całym świecie w uznanych ośrodkach onkologicznych.  
 • #
 • #
 • #

Aktualności

11. 02.
2016

Jak zakwalifikować się do udziału w badaniach klinicznych?

W Centrum Onkologii prowadzone są badania kliniczne m.in. przez dr n. med. Ewę Chmielowską z zespołem lekarzy-współbadaczy z Oddziału Klinicznego Onkologii: Anną Krause, Moniką Olejniczak, Karoliną Wróblewską, Mariuszem Kwiatkowskim, Marcinem Świeżyńskim i Michałem Marjańskim. Dzięki tym badaniom nasi pacjenci mają dostęp do najbardziej innowacyjnych terapii.

czytaj więcej

10. 02.
2016

Akredytacja laboratorium medycznego

02 lutego 2016 roku Polskie Centrum Akredytacji potwierdziło, że Centrum Onkologii im. prof. F. Łukaszczyka w Bydgoszczy spełnia wymagania normy PN-EN ISO 15189:2013-05 Laboratoria medyczne. Wymagania dotyczące jakości i kompetencji.  Akredytowana działalność została określona w Zakresie Akredytacji Nr AM 010.

 

czytaj więcej

8. 02.
2016

Szybko, precyzyjnie i bezpiecznie

Na początku roku w  Zakładzie Radioterapii oddano do użytku nowy 64-rzędowy  tomograf komputerowy Definition AS  marki Simens. Uzyskany dzięki temu urządzeniu wysokiej rozdzielczości obraz pozwala z jeszcze większą dokładnością zaplanować leczenie. Nowy tomograf jest bezpieczniejszy, ponieważ zmniejsza emisję szkodliwej dawki promieniowania dla pacjenta przy jednoczesnym skróceniu czasu trwania badania.

czytaj więcej

zobacz wszystkie #

© 2013 Centrum Onkologii im. prof. F. Łukaszczyka w Bydgoszczy

  #
 • ul. dr I. Romanowskiej 2 85-796 Bydgoszcz
 • (52) 374 30 00
  (52) 37 43 110

Organem założycielskim dla Centrum Onkologii im. prof. Franciszka Łukaszczyka w Bydgoszczy jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego