Jesteśmy najlepszym szpitalem onkologicznym w kraju

14 grudnia 2018

Według corocznego rankingu publikowanego przez dziennik Rzeczpospolita Centrum Onkologii w Bydgoszczy jest najlepszym ośrodkiem leczenia nowotworów w kraju. Bezkonkurencyjni byliśmy także wśród szpitali w województwie kujawsko-pomorskim. Ranking tradycyjnie został przygotowany przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia.

Podczas debaty, która poprzedziła uroczyste wręczenie nagród dominował temat jakości w ochronie zdrowia. Według Dyrektor CMJ Pani Haliny Kutaj-Wąsikowskiej z jakością w szpitalach bywa różnie. Istotą jest monitorowanie zdarzeń niepożądanych, w celu dążenia do ich eliminacji. Jak się okazuje 50 proc. szpitali, które po raz pierwszy ubiegają się o status szpitala akredytowanego w ogóle nie uzyskuje certyfikatu. Tymczasem bydgoskie Centrum Onkologii jako jedyna placówka w Polsce spełnia aż 98 proc. standardów akredytacyjnych.

Przedstawiciele wyróżnionych w rankingu szpitali w swoich wypowiedziach często podkreślali, że o wysoką jakość świadczonych usług jest co raz trudniej. To za sprawą niewystarczających nakładów finansowych przeznaczonych na służbę zdrowia.

Na drugim stopniu podium znaleźliśmy się w kategorii „Szpitale zabiegowe, wielospecjalistyczne i onkologiczne”. Dyrektor Centrum Onkologii prof. Janusz Kowalewski za ten ogromny sukces dziękował swoim pracownikom; „Składam serdeczne gratulacje całej załodze szpitala w związku z uzyskaniem przez Centrum Onkologii tak wysokich lokat w XV edycji Rankingu Rzeczpospolitej, a wszystkim zaangażowanym w działania na rzecz poprawy świadczonych przez nas usług przesyłam gorące podziękowania.”.

 

DSC01468 DSC01471 DSC01484

DSC01489 DSC01504 DSC01521

DSC01527