Jakość w opiece pielęgniarskiej

11 kwietnia 2016

Dzisiaj rozpoczęła się dwudniowa konferencja poświęcona jakości opieki pielęgniarskiej. Zorganizowana przez Oddział Terenowy Polskiego Stowarzyszenia Pielęgniarek Onkologicznych w Bydgoszczy oraz przez Okręgową Izbę Pielęgniarek i Położnych ściągnęła do Parku Aktywnej Rehabilitacji i Sportu najlepszych specjalistów w dziedzinie pielęgniarstwa z całego kraju.

Bez standardów nie ma jakości opieki pielęgniarskiej. Tak swój inauguracyjny wykład rozpoczęła Dyrektor ds. Pielęgniarstwa Centrum Onkologii w Bydgoszczy dr n. med. Anna Koper, Krajowy Konsultant w Dziedzinie Pielęgniarstwa Onkologicznego. – Podczas ubiegłorocznej akredytacji Bydgoskiemu Centrum Onkologii przyznano aż 98 proc. spełnienia standardów jednocześnie nie mając najmniejszych zastrzeżeń do jakości opieki pielęgniarskiej. To dla nas niebywały powód do satysfakcji.

Podczas konferencji omówione zostaną zagadnienia dotyczące m.in. Satysfakcji i zadowolenie pacjenta jako wskaźnik  jakości opieki pielęgniarskiej u pacjentów leczonych chirurgicznie z powodu raka piersi, interdyscyplinarnego wymiaru opieki nad pacjentem onkologicznym leczonym operacyjnie, znaczenia wartości edukacyjnych w przygotowaniu pacjenta do leczenia promieniami jonizującymi, itp.

Zobacz szczegółowy program konferencji.

IMG_5911 IMG_5920 IMG_5923 IMG_5929 IMG_5933 IMG_5943 IMG_5953 IMG_5954 IMG_5955 IMG_5969