• Radioterapia na światowym poziomie

   
  • Posiadamy 8 nowoczesnych aparatów do napromieniania
  • Jako jedyny ośrodek w regionie stosujemy do planowania radioterapii najnowsze metody diagnostyczne PET/CT i PET/MR
  • Zapewniamy leczenie skojarzone zaawansowanych nowotworów i nawrotów choroby z udziałem pełnoprofilowej  chemioterapii (standardowej i celowanej), brachyterapii, terapii celowanych molekularnie oraz chirurgii.
   
  Pacjenci do Zakładu Radioterapii przyjmowani są na bieżąco w godz. 8.00-20.00.
  Masz pytania? Zadzwoń (52) 374 34 75    
 • Jesteśmy najlepszym szpitalem w Polsce!

     


  Z przeprowadzonego w październiku 2015r. przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia przeglądu akredytacyjnego wynika, że Centrum Onkologii w Bydgoszczy jest najlepszym szpitalem w Polsce. Poziom spełnianych przez nas standardów wynosi 98%. Jest to najwyższy wynik w historii akredytacji uzyskany wg zestawu standardów dla szpitali.    
 • Innowacje w Centrum

   

  Centrum Onkologii w Bydgoszczy jest jednym z najbardziej nowoczesnych ośrodków leczenia nowotworów w Europie. Posiadamy najbardziej innowacyjne rozwiązania medyczne i technologiczne stosowane na całym świecie w uznanych ośrodkach onkologicznych.  
 • #
 • #
 • #

Aktualności

8. 02.
2016

Szybko, precyzyjnie i bezpiecznie

Na początku roku w  Zakładzie Radioterapii oddano do użytku nowy 64-rzędowy  tomograf komputerowy Definition AS  marki Simens. Uzyskany dzięki temu urządzeniu wysokiej rozdzielczości obraz pozwala z jeszcze większą dokładnością zaplanować leczenie. Nowy tomograf jest bezpieczniejszy, ponieważ zmniejsza emisję szkodliwej dawki promieniowania dla pacjenta przy jednoczesnym skróceniu czasu trwania badania.

czytaj więcej

5. 02.
2016

Obrazy studentów ozdobią sale chorych

Z inicjatywy profesor Aleksandry Simińskiej, obrazy z pleneru studenckiego w Gniewie zagoszczą w bydgoskim Centrum Onkologii.  Profesor Aleksandra Simińska uważa, że prace tego typu są w szpitalnych murach czymś niezbędnym.

czytaj więcej

21. 01.
2016

Leczenie na światowym poziomie

W bydgoskim Centrum Onkologii funkcjonuje największy w Polsce oddział chirurgii onkologicznej specjalizujący się w leczeniu raka jelita grubego. Rocznie wykonujemy niemal 500 zabiegów tego odcinka przewodu pokarmowego. Łącznie w naszym szpitalu każdego roku operowanych jest niemal 5 tys. pacjentów z powodu różnych nowotworów. To zdecydowanie najwięcej w kraju.

 

czytaj więcej

zobacz wszystkie #

© 2013 Centrum Onkologii im. prof. F. Łukaszczyka w Bydgoszczy

  #
 • ul. dr I. Romanowskiej 2 85-796 Bydgoszcz
 • (52) 374 30 00
  (52) 37 43 110

Organem założycielskim dla Centrum Onkologii im. prof. Franciszka Łukaszczyka w Bydgoszczy jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego